Цистит частіше зустрічається у жінок з однієї простої причини: у них широка і коротка уретра, яка дозволяє патогенній флорі потрапляти на слизову оболонку міхура. Джерелом таких мікроорганізмів буває статевий партнер, незахищений інтимний контакт, а сам процес називається «посткоїтальний цистит» або «цистит медового місяця».
Клінічно — це рутинне запалення слизової оболонки міхура. І збудники можуть бути типовими (кишкова паличка). Але нерідко причиною циститу після сексу бувають збудники інфекцій, що передаються статевим шляхом1.
Бактерії, віруси та грибки спричиняють різні типи запалення і чутливі до різних препаратів. Тим актуальнішим стає застосування універсального й ефективного фітопрепарату Канефрон® Н при запаленні сечового міхура після статевого акту.
Важливо!
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Причини та види посткоїтального циститу

Типова причина захворювання — відмова від бар'єрної контрацепції (презервативи). Нехтування засобами захисту призводить до ризику дефлораційного циститу — запалення виникає після першого в житті статевого контакту.
Здебільшого, в такому випадку інфекція уражає і статеві органи, тому пацієнтки спочатку приходять до гінеколога, а вже потім направляються до уролога.
Діагноз посткоїтального циститу означає загальне запалення сечового міхура після статевого контакту. Клінічне значення має вигляд хвороби:
- бактеріальний — кишкова паличка, уреаплазма, хламідії тощо;
- дуже рідко — грибковий або мікотичний, зазвичай, кандидозний.
На тлі імунодефіциту можливо поєднання декількох збудників одразу2. Тому використання фітопрепарату Канефрон® Н із комплексним ефектом виправдано з перших днів появи симптомів.
Як проявляється цистит після сексу
Тут починаються складнощі: ознаки посткоїтального циститу визначаються тією інфекцією, яка спричиняє запалення. Найчастіше це:
- біль і печіння при сечовипусканні;
- почастішання позивів до сечовипускання;
- можливо відчуття неповного випорожнення сечі.
Температура може не підвищуватися. Однак виникнення однієї з трьох описаних ознак достатньо, щоб запідозрити цистит після першого разу або повторного контакту, незахищеного, з непостійним партнером.
Можна зустріти поради проводити собі курс антибіотикотерапії після сумнівного статевого акту. Таке самостійно робити не можна. Підсумком може стати антибіотикорезистентність, побічні ефекти від антибіотиків і ризик хронічного запалення3.
Водночас фітопрепарати можна купувати самостійно в аптеці, і серед них віддавати перевагу перевіреним часом сучасним стандартизованим препаратам. Наприклад, рослинні флавоноїди, фенолкарбонові кислоти та ефірні олії в препараті Канефрон® Н надають універсальну протизапальну, сечогінну, спазмолітичну та протимікробну дію. Незалежно від виду збудника і його стійкості до тих чи інших антибіотиків, Канефрон® Н покращує стан і сприяє швидкому одужанню.
Важливо!
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Діагностика
Скарги в чомусь схожі на проблеми з репродуктивною системою, і частіше призводять жінку до гінеколога. Доктор з'ясовує звички жінки в плані статевого життя, оглядає на предмет гінекологічних інфекцій. Якщо бачить необхідність у лікуванні посткоїтального циститу — відправляє на консультацію до лікаря-уролога.
Спочатку здають аналізи сечі: в ній можуть знайти багато слизу, лейкоцити, і часто — домішки крові. Зразок сіють на живильне середовище для визначення збудника, уточнення його стійкості до антибіотиків. Потім призначають оптимальний терапевтичний курс.
Лікування
Завдяки сприятливому профілю безпеки та комплексній дії Канефрон® Н препарат можна приймати, не чекаючи на висновків лабораторії про вид та стійкість бактерій до антибіотиків. Те ж стосується вірусного посткоїтального циститу: лікування препаратом з екстрактів лікарських рослин слід починати з моменту встановлення діагнозу.
У гострій фазі призначають Канефрон® Н таблетки тричі на день по 2 штуки. Або Канефрон® Н краплі — по 50 крапель, також три рази на день.
Паралельно лікар може призначити антибіотик. Це допомагає вберегти жінку від хронізації процесу, захищає від ускладнень у вигляді інфекції нирки.
Помітні результати досягаються вже через 7 днів4. Але для закріплення ефекту Канефрон® Н слід приймати не менше 30 днів.
Важливо!
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Профілактика
Краща профілактика посткоїтального циститу — суворе дотримання правил особистої гігієни жінкою і партнером, використання бар'єрних засобів контрацепції.
Але у пацієнток із хронічним запаленням сечового міхура навіть сам факт статевих стосунків може стати чинником, що провокує загострення процесу. Тому, щоб запобігти циститу після сексу, можна застосовувати рослинний комплекс Канефрон® Н у якості профілактики. Особливо, якщо жінка знає цю особливість свого організму.
Екстракти лікарських рослин у складі Канефрон® Н — це трава золототисячника, корінь любистку і листя розмарину. Компоненти мають антибактеріальну дію, зменшують запалення і надають пряму протимікробну дію. Профілактичні курси підбираються індивідуально. Типовий варіант — 10-14 днів приймання Канефрон® Н після нормалізації показників сечі5. Але можливі й індивідуальні схеми з більш тривалими профілактичними курсами, що повторюються протягом року.
1 Кульчавеня Е. В. Заболевания мочевого пузыря (монография) / Е. В. Кульчавеня, А. И. Неймарк. Ю. С. Кондратьева. — Германия : Palmarium Academium Publishing, 2013. — 140 с.
2 Молочков В.А., Иванов О.Л., Чеботарев В.В. Инфекции, передаваемые половым путем. Клиника, диагностика, лечение. М.: Медицина, 2006. 632 с.
3 Antecedent antimicrobial use increases the risk of uncomplicated cystitis in young women / H. S. Smith [et al.] // Clin. Infect. Dis. - 1997. - Vol. 25. - Р. 63-68.
4 Ivanov D, Abramov-Sommariva D, Moritz К, et al. An open label, non-controlled, multicentre, interventional trial to investigate the safety and efficacy of Canephron® N in the managementof uncomplicated urinary tract infections (uUTIs). Clinical Phytoscience. 2015;1(7):1-11. doi: 10.1186/s40816-015-0008-x.
5 Енсебаев Е.Ж., Ахметов Д.Г., Байгаскинов Ж.К., Винник В.И., Полевщиков О.Н. "Применение фитопрепарата «Канефрон Н» при заболеваниях мочевыводящей системы" Клиническая медицина Казахстана, №. 3,4 (22, 23), 2011, стр. 178-180.