Пацієнти, які страждають на цистит, часом відзначають домішки крові в сечі, геморагії. Подібне явище характерне для гострого або загострення хронічного запалення. Медичні працівники називають цистит з кров'ю «геморагічним».
Такий процес частіше зустрічається у жінок, які страждають на хронічне запалення сечового міхура. Виникнення домішок крові зазвичай відзначається в останній порції сечі, та виглядає у вигляді прожилок, рідше — червоною суспензією (гематурія). Багатьох це лякає, спричиняє занепокоєння і змушує звертатися до лікарів1.
Гематурія під час циститу вказує на виражене ураження слизової та є показанням для консультації лікаря-уролога.
Приймання Канефрон®Н у комплексній терапії допомагає швидше зняти (купірувати) гематурію, незалежно від причини циститу.
Причини, види циститу з кров'ю
За частотою цистит із кров'ю становить до 10% всіх випадків запалення сечового міхура. І вказує на грубе ураження капілярів слизової його оболонки2.
Важливо!
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Причини важкого запалення:
- Інфекції — бактеріальна флора, грибки, віруси герпесу.
- Екзогенні неінфекційні чинники. Зазвичай — сечокам'яна хвороба, туберкульоз нирок або окремі форми раку.
Відповідно, видів геморагічного циститу два: інфекційний і неінфекційний.
Типова причина циститу з кров'ю — рецидивне хронічне запалення сечового міхура. Найчастіше воно спричиняється кишковою паличкою і стафілококами3.
Рослинні флавоноїди, фенолкарбонові кислоти та ефірні олії у складі Канефрон® Н мають протизапальну, спазмолітичну, діуретичну й антибактеріальну дії при будь-яких формах циститів.
Клінічні прояви, симптоми
Характерно, що ознаки циститу з кров'ю поєднуються з клінікою важкого запалення сечового міхура:
- печіння і різі внизу живота;
- значно прискорені, нестерпні (імперативні) позиви до сечовипускання;
- сеча виділяється багаторазово, малими порціями;
- кров частіше відзначається в останній порції (міхуровій).
Секс іноді може завдавати болю або стає чинником, після якого з'являються геморагії.
Якщо ігнорувати симптоми циститу з кров'ю, процес прогресує. Інфекція підіймається сечоводом у нирки. Сеча з невеликим домішком рожевого перетворюється на насичено-червону, що вказує на виражену крововтрату. Іноді зі струменем виходять навіть згустки4.
Застосування Канефрон®Н допомагає вгамувати запалення і сприяє відновленню судин слизового міхура. Але спочатку потрібно встановити причину геморагій.
Важливо!
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Діагностика захворювання
Діагностика ґрунтується на аналізах і обстеженнях:
- мікроскопія осаду сечі — еритроцити, лейкоцити, слиз;
- бакпосів для виявлення збудника й уточнення його стійкості до препаратів;
- аналізи крові на антитіла до вірусів герпесу;
- кров на згортання;
- УЗД сечового міхура.
Для точної діагностики циститу з кров'ю може знадобитися цистоскопія — огляд порожнини міхура мікрокамерою, що заведена через уретру. Так можна побачити джерело геморагій, кровотечі5.
Жінкам може призначатися огляд гінеколога для виключення захворювань репродуктивних органів. Корисно буде показати й партнера урологу.
Важливо: лікар може рекомендувати лікування циститу з кров'ю після аналізу зовні нормальної сечі. Це означає, що запалення тільки починається, домішки крові маленькі та видні лише під мікроскопом.
Протизапальна й антиоксидантна дії Канефрон® Н швидше приносять полегшення пацієнтам, якщо він вводиться в терапію одразу після постановки діагнозу.
Лікування
За появи циститу з кров'ю лікування призначають виходячи з його причини, і обов'язково в перші дні додають препарати, що нормалізують згортання крові.
Канефрон® Н до схеми лікування циститу з кров'ю вводиться за рекомендаціями лікаря. Екстракти трьох лікарських рослин (трави золототисячника, кореня любистка і листя розмарину) надають спазмолітичну дію.
Але частіше стикаються з гострим або хронічним ураженням капілярів слизової оболонки міхура. Тому до складу комплексної терапії включають Канефрон® Н таблетки по 2 шт тричі на день, або Канефрон® Н краплі — по 50, теж 3 рази щодня.
Особливо актуальний фітопрепарат для профілактики інфекцій6. Патентована технологія фітонірингу гарантує однаковий вміст активних рослинних компонентів у кожній таблетці та краплі.
Важливо!
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Профілактика

Заходи профілактики залежать від виду і причини запалення сечового міхура. Але оскільки в більшості випадків капіляри уражаються запаленням, профілактика циститу з кров'ю повинна ґрунтуватися на збереженні захисних ресурсів слизової оболонки сечового міхура. При хронічному процесі потрібно запобігати рецидивам — одяг по сезону, загартовування, дотримання правил гігієни.
Застосування Канефрон® Н у форматі профілактичних курсів помітно знижує ризик загострень, появи циститу геморагічного характеру.
Курс приймання — індивідуальний, типовий алгоритм: приймання Канефрон® Н в складі комплексної терапії по 2 таблетки або по 50 крапель тричі на день протягом двох тижнів7. Також Канефрон® Н можливо застосовувати при ризику хронічного циститу: переохолодженні, ГРВІ та ін.
1 Manikandan R, Kumar S, Lalgudi N. Dorairajan, Hemorrhagic cystitis: A challenge to the urologist. Indian J Urol 2010; 26 (2): 159-66. Basler J, Kim E. Hemorrhagic Cystitis. Medscape, 2016.
2 Лоран О.Б., Синякова Л.А., Незовибатько Я.И. "Геморрагический цистит у женщин: эпидемиология, этиология, патогенез, диагностика" Consilium Medicum, том. 19, N. 7, 2017, стр. 50-55.
3 Naber K, Scaeffer A, Heyns C et al. Urogenital Infections. 2010.
4 Talar-Williams C, Hijazi YM, Walther MM et al. Cyclophosphamide-induced cystitis and bladder cancer in patients with WegenerOs granulomatosis. Ann Intern Med 1996; 124: 477-84.
5 Epstein J, Reuter V, Amin M. Biopsy Interpretation of the Bladder. 2nd edition, 2011.
6 Локшин Константин Леонидович. "Как терапия урологических заболеваний влияет на микробиом: стандартные подходы в сравнении с альтернативными (реферат статьи)" Consilium Medicum, vol. 20, no. 7, 2018, pp. 69-72.
7 Ю.Г. Аляев, А.В. Амосов, В.А. Григорян, Г.Е. Крупинов, Е.А. Султанова, В.С. Саенко. Возможности применения Канефрона Н в урологии. // Врачебное сословие. - 2006. - № 8. - С. 25 - 32.