Перейти до основного вмісту
канефрон
канефрон

Камені в нирках — причини, лікування, профілактика

Зміст:


Утворення каменів у нирках або нефролітіаз — патологія, під час якої розчинені в сечі мінерали та солі сечової кислоти випадають в осад і утворюють у нирках тверді нерозчинні конкременти — камені. Це один із варіантів перебігу сечокам'яної хвороби (СКХ). Причому у 15-17% людей із нефролітіазом камінь у нирках з'являється з обох сторін1.

Кам'яна хвороба нирок тривалий час протікає приховано, спричиняє хронічне запалення в сечових шляхах. Важко лікується, часто рецидивує.

Рослинні флавоноїди, ефірні олії та фенолкарбонові кислоти препарату Канефрон® Н діють на сечокам'яну хворобу нирок комплексно: надають протизапальний, сечогінний, спазмолітичний ефекти. Нормалізують хімічні властивості сечі, завдяки чому зменшуються розміри конкрементів, що утворилися.2

Причини

Сеча містить у розчиненому вигляді мінеральні солі та сечову кислоту, непотрібні організму продукти метаболізму. Причина каменів у нирках — випадання осаду з цих солей. Ставши нерозчинними, відкладення злипаються, утворюють зрощення.

Канефрон® Н надає сечі нормальну реакцію, що робить її більш стабільною, осад формується менше3.

Інші часті причини каменів у нирках:

 • хронічні захворювання сечових шляхів;
 • генетичні аномалії4;
 • порушення роботи паращитоподібних залоз;
 • незбалансована дієта, багата на вуглеводи та жири;
 • зловживання вітамінами D, C і препаратами кальцію.

Найчастіша причина виникнення каменів у нирках — жорстка вода в тому регіоні, де мешкає людина. Коли ми її п'ємо, регулярно отримуємо багато кальцію, розчинити який організм без допомоги не може.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Які бувають види каменів у нирках

Камені у нирках (конкременти) представляють собою органічні чи неорганічні мінеральні/сольові відкладення. Вони тверді, можуть мати різну форму та розмір. Найчастіше з’являються у нирках, але можуть бути і в сечовому міхурі, сечоводі. Залежно від хімічного складу, з якого утворилися камені, можна виділити декілька видів:

 • фосфатні камені, які були утворені в результаті кристалізації солей фосфору і кальцію;
 • оксалатні камені (вевеллит, ведделлит), які утворилися на основі солей щавлевої кислоти;
 • уратні камені, що утворені в результаті кристалізації сечової кислоти;
 • цистинові/ксантинові камені, які утворилися під час порушення процесу обміну амінокислот;
 • інші види каменів, такі як білкові, карбонатні, холестеринові (дуже рідко зустрічаються у чистому вигляді).

Коли камені мають початкову стадію та розмір, то вони майже не проявляються. Але збільшуючись у розмірах та досягаючи розміру понад 3 мм, або при наявності декількох каменів відразу, з’являються виражені симптоми у вигляді болю в попереку, гематурії та піурії.

Як проявляється нефролітіаз

Навіть великі камені в нирках довго не викликають біль. На тлі прихованого перебігу може відзначатися легке тривале підвищення температури через травму нирки та хронічні інфекції. Періодично відзначається хворобливість у попереку, іноді змінюється колір сечі: в ній буває домішок крові.

При симптомах, що свідчать про камінь у нирках, показаний Канефрон® Н. Технологія фітонірингу, за якою створено препарат, забезпечує точне дозування активних речовин у краплях або таблетках. Фталіди, гіркоти й органічні кислоти рослинного походження мають протизапальну, сечогінну, антиоксидантну дії. Вони також зменшують розміри невеликих каменів — літолітична дія2.

На жаль, люди рідко проводять профілактичне лікування, ігнорують сигнали організму. Тоді симптоми каменю в нирках призводять до лікарні: коли конкремент потрапляє у сечовід, виникає напад ниркової коліки. Гострий раптовий біль в одному боці, який може навіть спричинити втрату свідомості, змушує викликати швидку допомогу. Часто не вдається обійтися без операції.

Діагностика

Через тривалий період без симптомів діагностика при каменях у нирках часто запізнюється. Хоча виявити передумови для формування каменю в нирках можна по простому аналізу сечі: якщо в ньому багато солей і кристалів — ризик нефролітіазу дуже високий.

І на цьому ж етапі СКХ оптимально почати приймати Канефрон® Н. Виробництво за запатентованою технологією фітонірингу забезпечує в кожній таблетці або краплі оптимальну кількість активних речовин, які зупиняють формування каменю з солей у нирках.

Крім аналізів сечі, методи діагностики при каменях у нирках передбачають:

 • УЗД сечовивідних шляхів;
 • екскреторну урографію;
 • МРТ, КТ внутрішніх органів;
 • огляд сечових шляхів і нирок за допомогою ендоскопа.

Дуже інформативним вважається ендоскопічний метод. Однак під час процедури можуть травмуватися сечовивідні шляхи. Щоб попередити ризик інфекції, перед маніпуляцією і після неї рекомендується курс Канефрон® Н5.

Важливо!

Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.

Лікування

<p>Коли конкремент сформувався, розчинити його дуже складно, особливо якщо камінь належить до фосфатів. Завдяки ефективному складу курс лікування <span>Канефрон<sup>®</sup></span> <span>Н</span> зменшує розміри дрібних камінчиків або перешкоджає їхньому подальшому зростанню. Але частіше відкладення знаходять уже великими.</p> <p>Раніше лікування при каменях у нирках полягало в операції з видаленням конкременту. Зараз широко застосовується літотрипсія — дроблення каменів у нирках, лікування без операції. Утворення спеціальною апаратурою руйнується на фрагменти, які потім виходять із сечею.</p> <p>Але лікування має враховувати причину каменеутворення, інакше швидко виникне рецидив. Для поліпшення прогнозу хворим з нефролітіазом може рекомендуватися приймання таблеток Канефрон<sup>®</sup> Н тричі на день. Альтернативна форма випуску – Канефрон<sup>®</sup> Н краплі, які також приймаються три рази на день, по 50 крапель за одне приймання.</p> <p>Препарат має доведену в дослідженнях ефективність. Так, наприклад, після проведеної літотрипсії приймання препарату в стандартних дозах протягом 90 днів у 2,3 рази знижувало ризик рецидиву каменів у нирках.<sup>6 </sup></p>

Профілактика

Від  СКХ не застрахований ніхто. Зміна місця проживання на географічно несприятливих територіях із жорсткою водою і посушливим кліматом, як протипоказання при каменях у нирках, і вживання правильної пом'якшеної води — доступні не всім. Як можна знизити ризик розвитку нефролітіазу:

 • пити багато води;
 • контролювати в харчуванні наявність оптимальних концентрацій вітамінів C і D, а також дотримуватися дієти, прописаної лікарем;
 • якщо в анамнезі раніше був камінь у нирках — періодично здавати лабораторні аналізи сечі;
 • увага до стану шлунково-кишкового тракту, який має велике значення в обмінних процесах організму;
 • уникати алкоголю;
 • увага на поперек, як індикатор запального процесу в нирках — є чинником ризику.

Людям, у яких високий ризик формування каменю в нирках (інфекції сечових шляхів, солі та кристали в аналізах, порушений обмін речовин), може рекомендуватися профілактичне приймання фітопрепарату Канефрон® Н. Виробництво за технологією фітонірингу забезпечує оптимальний вміст активних рослинних компонентів у кожній дозі. Препарат застосовують як засіб лікування і профілактики при каменях у нирках, який дозволений дітям від 12 років.

Щоб підвищити ефективність лікування при каменях, Канефрон® Н включають до комплексу терапії хворих із нефролітіазом.

Коваль Сергій Анатолійович

Перевірено медичним фахівцем

Коваль Сергій Анатолійович
медичний радник та менеджер з медичних питань ТОВ “Біонорика“
Магістр у галузі знань Охорона здоров'я та фармація

linkedin


1 Xavie F., Riss H., Coleman D. //Biochemical evaluation of urine of patients with bilateral nephrolithiasis // Scand. J. Urol. Nefrol. - 2000. - Vol. 29, N 3. -P. 279-283.

2 Попов А.И., Попова Т.А.,// Роль фитопрепарата Канефрон® Н в лечении пациентов с впервые выявленными мелкими конкрементами почек // Медицинские Новости – 2012 № 12.

3 Неймарк А.И., Каблова И.В., Ноздрачев Н.А., //Применение фитопрепаратов в качестве средств профилактики послеоперационных осложнений у больных мочекаменной болезнью. // Журнал «Экспериментальная и клиническая урология», 2010.

4 Gill Rumsby.,// Genetic defects underlying renal stone disease // International Journal of Surgery, Vol. 36, Part D, December 2016, P. 590-595.

5 Л.А. Синякова, д. м.н., профессор, Российская медицинская академия последипломного образования, кафедра урологии и хирургической андрологии //Рецидивирующие инфекции нижних мочевых путей – междисциплинарная проблема. // Журнал «Медицинский совет», Москва, 2014.

6 М.И. Давидов, А.М. Игошев,// Влияние растительного препарата Канефрон® Н на результаты дистанционной ударно-волновой литотрипсии.// Журнал «Экспериментальная и клиническая урология» №3, 2015.

7 М.А. Репина, Е.Г. Крапивина, В.А. Колчина, O.A. Стамбулова //Современные подходы к коррекции нарушений функции почек у беременных женщин. // Журнал акушерства и женских болезней, 2004.